Skanowanie laserowe 3D

Skanowanie laserowe jako nowoczesna metoda pomiarowa znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach takich jak chociażby: przemysł energetyczny, przemysł stoczniowy, przemysł górniczy, architektura, budownictwo, archeologia i wiele innych.

Oferujemy dostarczenie chmury punktów w różnych formatach odpowiadającym określonemu środowisku CAD, a dzięki specjalnym aplikacjom optymalizujemy chmurę punktów w celu efektywniejszej pracy z nią. Ponadto do każdego projektu dołączamy darmową przeglądarkę skanów, która nie wymaga instalacji na komputerze. Dzięki niej mogą Państwo przeglądać chmury punktów i dokonywać prostych pomiarów bez użycia specjalistycznego oprogramowania CAD. Oferujemy również tworzenie rysunków 2D oraz modeli 3D powstałych w oparciu o chmurę punktów.

W Energoprojekcie-Katowice w codziennej pracy korzystamy z wielu specjalistycznych programów CAD, takich jak chociażby AVEVA PDMS, Bentley Microstation, Bentley Descartes, Autodesk AutoCAD, Autodesk NavisWorks, Tekla i inne, dzięki czemu dopasujemy się z ofertą do Państwa potrzeb.

Na potrzeby naszego biura projektowego wykonujemy skanowanie laserowe głównie obiektów przemysłowych (np. kotłownie i maszynownie elektrowni oraz elektrociepłowni, a także obiekty przyległe). Ze względu na trudne warunki oraz skomplikowaną charakterystykę tego typu obiektów posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu prac, co pozwala nam zaoferować Państwu usługi na najwyższym poziomie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.