Skanowanie laserowe 3D

Energoprojekt-Katowice SA dysponuje jednym z najlepszych na rynku skanerem Imager 5010C niemieckiej firmy Zoller & Fröhlich. Ten nowoczesny model bazuje na fazowej metodzie pomiaru odległości zapewniającej dokładność pomiaru liniowego poniżej 1 mm i potrafi mierzyć do około miliona punktów na sekundę.

Dodatkowym atutem tego urządzenia jest wbudowany aparat wykonujący zdjęcia w rozdzielczości 80 Mpix w jakości HDR, które służą do barwienia chmury punktów. Skaner przystosowany jest też – dzięki specjalnej, zintegrowanej lampie LED - do pracy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Umożliwia ona skanowanie w ciemnych pomieszczeniach, gdzie wymagane jest wykonanie kolorowej chmury punktów.

Kolejne jego zalety to szerokie pole widzenia 320° wertykalnie i 360° horyzontalnie, a także skanowanie w zakresie odległości od 0,3 m do 187,3 m i temperatur od -10°C do +45°C.

Specyfikacja skanera

  • Zasięg skanowania od 0,3 m do 187,3 m
  • Błąd liniowy poniżej 1 mm
  • Zakres skanowania 320° wertykalnie i 360° horyzontalnie
  • Temperatura pracy od -10°C do +45°C
  • Zdjęcia panoramiczne 80 Mpix HDR

1 mln pkt/sek.

posiadany przez nas skaner mierzy w ciągu jednej sekundy nawet do ok. miliona punktów!

Dokładność poniżej 1 mm

dokładność pomiaru liniowego poniżej 1 mm oraz wysoka dokładność kątowa przekładają się na wysoką dokładność pomiaru!

Zdjęcia HDR

dzięki zintegrowanemu ze skanerem aparatowi można wykonać zdjęcia w jakości HDR, dzięki czemu uzyskamy kolorową chmurę punktów!