Geoslam Connect – przetwarzanie w chmurze

Geoslam Connect – przetwarzanie w chmurze dla skanowania mobilnego

Zazwyczaj informacje dotyczące producenta skanerów GeoSLAM, dotyczą ich sprzętu, a właściwie serii skanerów SLAM, które mają szerokie zastosowanie w ochronie zabytków, budownictwie, górnictwie czy architekturze. Tym razem GeoSLAM ogłosił, że ​​jego najnowszy produkt jest zautomatyzowaną platformą przetwarzania, skierowaną do użytkowników, którzy mają określone potrzeby w przepływie pracy związanym z rejestrowaniem rzeczywistości.

GeoSLAM Connect to automatyczna platforma przechowywania i processingu danych, która umożliwia użytkownikom przetwarzanie danych za pomocą szeregu interaktywnych, dostosowywalnych modułów pracy opartych na skryptach. GeoSLAM Connect może łączyć dane skanowania i przetwarzać je, stosując określony workflow i zapisać je w wybranej lokalizacji. Pozwala to uniknąć opóźnień we współpracy, które mogą dotykać zespoły wykonujące jednoczesne projekty – przetwarzanie nie musi zaczynać się od zera przy każdym nowym skanowaniu.

Geoslam Connect – jak działa platforma?

Opracowana na nowym systemie operacyjnym – LiDAR OS i kompatybilna z rodziną produktów ZEB, platforma ma na celu skrócenie czasu i wysiłku potrzebnego do ręcznego przetwarzania zbiorów danych oraz zapewnienie użytkownikom opcji dodatkowych modułów do automatycznej analizy chmur punktów. Użytkownik może wybrać jeden z naszych wstępnie zdefiniowanych schematów lub zaawansowani użytkownicy mogą użyć własnych niestandardowych narzędzi.

Przeglądarka Connect 3D umożliwia użytkownikowi tworzenie projektów i zarządzanie nimi, wybór domyślnego algorytmu pracy, tworzenie raportów i wizualizację danych. Wyniki SLAM wygenerowane w ramach zautomatyzowanych algorytmów są widoczne w przeglądarce 3D w celu łatwej wizualizacji i interpretacji. Chmury punktów mogą być kolorowane według czasu, wysokości, RGB lub jednego koloru zdefiniowanego przez użytkownika.

Skanowanie mobilne

Platforma GeoSLAM Connect zawiera nową aplikację na smartfony (dla systemu Android), która umożliwia użytkownikowi robienie zdjęć, dodawanie notatek pisemnych i głosowych oraz wybieranie z listy niestandardowych tagów podczas przechwytywania danych skanera ZEB. Dane smartfona są następnie przetwarzane i umieszczane w danych chmury punktów, aby zapewnić dodatkowy zestaw informacji pomocnych w interpretacji chmur punktów.

Dane przechwycone za pomocą aplikacji GeoSLAM na smartfony (obrazy i notatki) mogą być również wyświetlane w przeglądarce 3D jako seria „hotspotów”, które użytkownik może wybrać, aby zobaczyć dane aplikacji przechwycone w lokalizacji hotspotu. Przeglądarka 3D umożliwia również użytkownikowi nawigację i przycinanie danych (clipping box) oraz zapisywanie określonych widoków danych, które mogą być automatycznie zapisywane w raporcie PDF.

Celelem platformy Connect zapewnienie podstawy do przyszłego rozwoju oprogramowania. Ostatecznie software ma posiadać szereg modułów dodatkowych, unikalnych dla różnych branż – początkowo do zarządzania budynkiem i budowy z dostępnością modułów Floorplan i Construction Progress. Geoslam stawia na zwiększenie operacyjności i stosowalności swojego rozwiązania jako całości.

źródło: https://geoslam.com/solutions/connect/